<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הילי ב - 04/07/2017 20:08:23

הי שמי הילי אני בת 34 מזה כמה זמן אני סוחבת איתי דיכאון מועקות ומחשבות שליליות שלא עוזבות אותי אין לי חשק לעשות שום דבר הייתי בטיפול אבל הטיפול לא ממש עזר לי אני מטופלת רק אצל רופאת משפחה היא נתנה לי כדור נגד דיכאון אבל זה עדין לא עוזר בגלל זה אני פונה אליך לפורום לשאול איך אני יכולה להקל על הדיכאון,זה דיכאון ומחשבות שליליות בלתי מוסברות וזה קורה לי בעיקר בשעות הערב. תודה

תשובה: פיתרון לדיכאון שסוחב אותי כבר כמה זמן
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 06/07/2017 17:33:59

שלום הילי,

אני מבינה כי את מתמודדת עם תחושות של מועקה, מחשבות שליליות וחוסר חשק לעשייה. זוהי התמודדות לא פשוטה ואני מעריכה את רצונך להרגיש יותר טוב. מומלץ להמשיך בשגרה, לפגוש אנשים שאת סומכת עליהם ולשתף בתחושותיך וגם עיסוק בספורט וביוגה/מדיטציה פעמים רבות עוזר להתמודד עם רגשות שליליים. כל אלו הן דרכים שיכולות להקל על התחושות, אך הן אינן תחליף לטיפול. כאשר יש מצוקה שנמשכת זמן ממושך, כפי שאת מתארת, לצערי אין פתרונות קסם והעצה הכי מעשית שניתן לתת היא לפנות לטיפול. צעדים בכיוון זה כבר עשית, בכך שפנית לטיפול תרופתי. עם זאת, לטיפול תרופתי לוקח זמן עד שהתרופות משפיעות ומתחילים להרגיש הקלה. דרושה התמדה וסבלנות, תוך כדי מעקב רפואי מתאים עד למציאת התרופה והמינון המיטיבים. לצד הטיפול התרופתי מומלץ גם לפנות לטיפול פסיכולוגי, במיוחד כאשר את מתארת שהדיכאון שלך הוא בלתי מוסבר. לתחושות שלנו יש משמעות ופעמים רבות כדי לשפר את התחושה עלינו קודם כל להבין ממה התחושות הללו נובעות ולמה הן קשורות. לכן, מומלץ מאוד לפנות שוב לטיפול. איני יודעת מה היה בטיפול שהיית בו ומדוע חשת שהוא אינו עוזר (איזה סוג טיפול זה היה? אולי נמשך זמן קצר מידי? כימיה לא טובה עם המטפל? ויכולות להיות אפשרויות רבות), אך חשוב לדעת שיש סוגים שונים של טיפולים ומטפלים, ולכן גם אם טיפול אחד לא הצליח, כדאי לפנות שוב ולקחת בחשבון שזהו תהליך שדורש היכרות ואמון ולכן הוא גם לוקח זמן. כמו כן, ניתן לפנות לטיפול פסיכולוגי ממוקד בדיכאון (CBT), שיכול לתת כלים מעשיים להתמודדות.

שיהיה בהצלחה,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר

מודיעין-מכבים-רעות
שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון
טל משולם

טל משולם

חיפה