<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ט ב - 16/07/2017 05:40:44

שלום, באתר מופיעים הרבה אנשי מקצוע עם התמחויות מגוונות, שאני לא מבינה בהם. איך אדע למצוא את המטפל הנכון בשיטה המתאימה?
    אולי תוכלי לכוון אותי.
    אני בת 31, מרגישה לא מאושרת, מבולבלת ורוצה שיעזרו לי לסדר את הראש לגבי עצמי. יש לי קשיים בביטחון עצמי לדימוי עצמי, קשיים חברתיים, תקופות עם דיכאון קל (כל כמה חודשים, בא והולך), חוסר יכולת להתמיד. כתוצאה מכך נפגע גם תפקוד מיני...

תשובה: איך בוחרים את המטפל הנכון בשיטה המתאימה?
    נכתב ע"י סיון סובול ב - 16/07/2017 18:28:53

שלום ט,

ראשית, ברצוני לחזק אותך על הצעד שאת עושה בפנייה לטיפול. נשמע ששמת לך למטרה להבין את עצמך, להיות פחות מבולבלת ולשפר את תחושותיך כלפי עצמך ואת תפקודך. מכיוון שאת מתארת קשיים כלליים הנוגעים לתחומי חיים מגוונים, נשמע שטיפול דינאמי יכול להתאים לך ולתת לך את המענה שאת מחפשת. טיפול זה מבוסס על שיחה חופשית בין המטפל למטופל, ועל קשר ייחודי של אמון הנוצר עם הזמן. מתוך השיחות והקשר שנוצר, המטופל לומד רבות על עצמו ושינוי והתפתחות יכולים להתרחש. לטיפול כזה ניתן לפנות לפסיכולוגים קליניים או לעובדים סוציאליים קליניים, שמתארים שעובדים בגישה זו. לבחור מטפל זו משימה לא פשוטה, ולעיתים נעזרים גם בהמלצות. בכל מקרה, לאחר שביררת שיש למטפל את ההסמכה המתאימה כדאי לפנות על סמך האינטואיציה שלך, אל מישהי/ו שנראה לך שיהיה לך נעים לשוחח איתה/איתו. המפגשים הראשונים מיועדים גם לאיזושהי היכרות ובדיקה לראות שהטיפול מתאים לך וזו הזדמנות עבורך לראות האם יש כימיה וכיצד את מרגישה במפגש. לעיתים פוגשים יותר ממטפל אחד עד שמוצאים את איש המקצוע שמרגיש לך מתאים וזה לגיטימי.

שיהיה בהצלחה בתהליך,
    סיון

אנשי מקצוע ומכונים

טלי עינבר גרוסמן

טלי עינבר גרוסמן

כפר סבא
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
עידית גרינבאום גודס

עידית גרינבאום גודס

קדימה-צורן