<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חגית ב - 16/12/2017 12:05:18

שבת שלום. אבא שלי אחרי גיל 80 סובל מדימנציה קלה אני גרה עם ההורים שלי ויש לי בעיה שהם רבים הרבה וברגע שהם רבים זה לא עושה לי טוב זה מכניס אותי לדיכאון. הריבים בין ההורים שלי מאד קשים אין לי כרגע איפה לגור אבא שלי קצת לא זוכר דברים זה משפיע עלי מאד אשמח לדעת איך להקל על עצמי. שבת שלום

תשובה: בעיה עם אבא
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 17/12/2017 21:03:53

שלום חגית.
    טבעי שהמחלה של אביך והמריבות בין הורייך מעוררים תחושות לא נעימות. עדות למצבים אלו מעמתת לא פעם עם אספקטים שונים ביחסי ההורים- ילדים, שלא תמיד קל להתמודד איתם. למשל, מחלה של אב ומריבה של ההורים עלולה לעורר כעסים הנוגעים לזיכרונות עבר מהקשר עם ההורים ושל ההורים, חששות מהעתיד ומהאחריות להורים המזדקנים וכן הלאה. המפגש עם היבטים אלו עשוי להיות מכאיב ומדכא, ולכן חשוב לברר יותר לעומק באיזה אופן המפגש הזה נוגע בך- מה מתעורר בך כשאת עדה למגבלות של אביך או למריבות הזוגיות, מה זה מזכיר, אילו תחושות את חווה ברגעים אלווכן הלאה. בדרך כלל, בירור והבנה מעמיקה יותר של התחושות מביאה גם להקלה וליכולת להתרחק מהסיטואציה, ולחוות אותה באופן פחות קשה ומדכא. לא תמיד קל לעשות תהליך זה באופן עצמאי, כך שיתכן שכדאי לשקול פניה אל טיפול פסיכולוגי שיסייע לך לעבד יותר לעומק את התחושות, וכך גם להשתחרר מהן ולבדוק כיצד את יכולה להרגיש טוב גם בעת מגורים עם ההורים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אדם כהן עזר

אדם כהן עזר

רעננה
יערה גרוס

יערה גרוס

תל אביב - יפו
מורן בן גל

מורן בן גל

גדרה
דור אבירם