<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שי ב - 28/02/2018 05:11:10

בנוסף מה שמשתמע ממה שכתבת לי.
    כך אני מפרש את זה שהבעיה נעוצה בי זאת אומרת.
    שאין לי זכות להתערב במערכות היחסים שלה אם אנשים אחרים וגם בתור בעלה אין לי מילה פה.
    זאת אומרת גם אם זה מפריע לי ואני רואה בזה פגיעה בי אני לא אמור להגיד לה כלום כי אם היא לא הייתה רואה בזה הטרדה מינית אפילו שאני כן רואה אז לא צריכה להיות פה בעיה ואני צריך להרגיש בסדר אם זה שגברים אחרים נוגעים באשתי בצורה מינית.

תשובה: סיוע לאשתי שעברה הטרדה מינית - המשך
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 28/02/2018 07:46:08

שלום שי.
    אחדד את כוונתי לאור הדברים שאתה כותב. אתה מתאר כי הקושי שלך עם המצב נובע הן מרצון להגן על אשתך אך גם מה"מילה שלך" ומקומך כבן הזוג. שני ההיבטים יחד גורמים לך לראות את קשריה של אשתך כלא לגיטימיים כך שנוצר ביניכם קונפליקט לגבי החוזה הזוגי- הגבולות והקודים התנהגותיים בזוגיות. במצב כזה הפתרון האידיאלי הוא לפנות לטיפול זוגי כדי לנהל משא ומתן על החוזה הזוגי מתוך מקום מבין ומכבד יותר. לכן, למרות החשש שהעלאת הנושא מול אשתך תביא למריבה, אני חושבת ששווה לנסות שוב, אך לבוא לא מעמדה המכוונת לדרישת שינוי מצד אשתך אלא מעמדה המכוונת ליצירת דיאלוג אפקטיבי ומכבד שאולי יאפשר לשניכם לחיות טוב יותר עם המתחים והפערים בתפיסות וברצונות. כדאי להדגיש גם את הנכונות שלך להקשיב, להבין ולהתגמש. במידה ואשתך מסרבת, אני מציעה לך לשקול פנייה לטיפול בעצמך כדי לברר יותר לעומק את הקושי שלך בסיטואציה, להבין מהם הצרכים שלך ומתוך כך להתארגן ולפעול טוב יותר בזוגיות. המטרה אינה לגרום לאשתך להתנהג כפי שאתה מאמין שעליה להתנהג, אלא לבנות קשר זוגי אשר מצליח לתת מקום לצרכים ולתפיסות של שניכם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר

מודיעין-מכבים-רעות
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
איתי רוזנפלד