<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י תהל ב - 03/04/2018 15:20:40

שלום..
    יש לי בעיה של חוסר החלטיות, קשה לי נורא לקבל החלטה! גם אם זו ההחלטה הכי פשוט כמו מה ללבוש. זה מאוד מקשה עלי! כרגע אני נעזרת בחברים ומשפחה שיעזרו לי עם קבלת ההחלטות. מה יכולה להיות הסיבה לכך? ומה אני יכולה לעשות כדי לתקן את זה?

תשובה: חוסר החלטיות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/04/2018 12:43:51

שלום תהל.
    חוסר החלטיות יכול לנבוע ממגוון רחב של סיבות. למשל, דימוי עצמי נמוך יכול להביא לחוסר יכולת לסמוך על שיקול דעתך ועל טעמך ולכן גם להישענות על דעותיהם של אחרים. אפשרות נוספת היא פרפקציוניזם ופחד מטעויות אשר יכולים להביא לניסיון "לגלגל" את האחריות להחלטות אל אחרים. כאמור, קיימים גורמים רגשיים נוספים רבים שיכולים להביא לדפוס זה. בהתאם, כדי לשנות את ההתנהגות מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי בו ניתן יהיה לזהות את הגורמים לקושי בקבלת ההחלטות וכך לשחרר אותך ממנו ולסייע לך לרכוש יותר ביטחון בעצמך ובשיקול דעתך. במקביל, מומלץ לנסות לאתגר את עצמך- לקבל החלטות קטנות בעצמך ולראות איך את מתמודדת עם הסיטואציה. ייתכן שאחרי מספר פעמים בהם תקבלי "הוכחות" לכך שאת יכולה לסמוך על עצמך, תוכלי לפנות פחות לאחרים. ניתן גם לבקש את עזרתם של האנשים אליהם את פונה בדרך כלל לעזרה, להסביר להם את רצונך להיות עצמאית יותר, ולבקש מהם להפחית בהדרגה את העזרה וכך לסייע לך להתחיל לקבל החלטות בעצמך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אליה אביקסיס

אליה אביקסיס

ירושלים
אדוה קידר

אדוה קידר

תל אביב - יפו
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
רוני סול