<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עמית ב - 04/04/2018 09:12:11

ליטל בוקר טוב.
    מטופלת כבר הרבה שנים אבל יש משהו שחוזר ונשנה אצל המטפלת שמאוד, מאוד קשה לי איתו. אני מנסה להגיד לעצמי תתרגלי היא פשוט כזאת אבל זה לא עובד וכל פעם זה פוגע בי שוב!
    למשל אומרת שתסגור איתי בין הפגישות לגבי שעת הפגישה הבאה ולא סוגרת.
    ועוד כל מיני דברים "קטנים" של חוסר תשומת לב.
    וההתלבטות שקיימת כל הזמן אם לסמוך עליה ולהמשיך או לסיים עולה כל פעם מחדש כשהיא אומרת שתעשה ולא עושה!!!

אשמח לתשגובה.
    בברכת חג שמח.

תשובה: האם לסמוך?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/04/2018 12:54:03

שלום עמית.
    את מתארת שהתנהגויות שונות של המטפלת נחוות על ידך כעדויות לכך שאי אפשר לסמוך עליה, ואני מניחה שכוונתך למתן אמון באופן עמוק- לידיעה שהיא אכן מבינה אותך ונמצאת שם בשבילך. בהתאם, את מתלבטת האם התנהגויות אלו הן אכן עדות לכך שהיא אדם שלא ניתן לסמוך עליו, או שמדובר בתכונות שאולי אינן נעימות לך (רשלנות, שכחנות) אבל לא בהכרח מעידות על כך שלא ניתן לסמוך עליה באופן עמוק.
    זו דילמה עמוקה אשר אני נוטה לשער שנוגעת באופן עמוק בסוגיות שמעסיקות אותך לגבי מתן אמון ויצירת קשר קרוב עם אנשים אחרים. לכן אני חוששת שאין לי אפשרות לתת תשובה של ממש לשאלה האם לסמוך, מלבד ההמלצה לנסות לברר את הנושא שוב ושוב, לעומק, עם המטפלת. העניין אינו בכך שתשנה/לא תשנה התנהגות מסוימת שלה, אלא בחיזוק היכולת שלך לסמוך על תחושתך ולדעת האם זהו קשר שנתן לתת בו אמון. אני מאמינה שבירור עמוק של הנושא יוכל, עם הזמן, לסייע לך להבין טוב יותר את תחושתייך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מור

דפנה מור

הוד השרון
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
מורן בן גל

מורן בן גל

גדרה
סמדר ידגר