<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אור ב - 09/05/2018 00:45:14

למה אני מרגישה ככה?
    אני בת 35 וכולם אומרים לי שאני נראת עשור פחות, אני יודעת שגברים מעוניינים בי ושאני אישה מושכת. אבל יחד עם זאת שאני יודעת את זה אני גם מרגישה מעוותת באופן מחריד!
    אני עסוקה מאוד בחיצוניות שלי (עדיין לא הגעתי לשלב של ניתוחים) ומחפשת תמיד פגמים בפנים.
    אני רואה את הפגמים ואומרת לעצמי שאתחיל לעשות טיפולים כי אני מזדקנת. אני נכנסת מזה לחרדה נוראית.
    אני אובססיבית לגבי המשקל שלי, סופרת קלוריות כל הזמן, נכנסת לתקופות של צום וכו'
    אני לפעמים מתביישת בעצמי למרות שאני יודעת שאנשים חושבים שאני נראת טוב, אני מרגישה מצורעת ומתביישת ללכת ברחוב.
    אני ממש לא מבינה את עצמי ולמה אני מרגישה את הדברים האלה. אני במצוקה תמידית וזה מקשה עלי.
    האם יש לזה הסבר?

תשובה: מרגישה רע עם עצמי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/05/2018 13:37:39

שלום אור.
    נשמע מדברייך שאת נעה בין סבל עצום סביב הופעתך החיצונית לבין הבנה שתפיסתך העצמית לקויה ומעוררת סבל. אני מניח שהסיבות למצב שאת מתארת הן עמוקות ומורכבות ולכן אני חושבת שכדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי שיסייע לך להבין את מקור התפיסה העצמית השלילית ויסייע לך להתמודד עם התחושות הקשות שאת חווה כאשר תפיסה זו מתעוררת. עיסוק מוגזם במראה החיצוני מהווה בדרך כלל ביטוי לקונפליקטים ורגשות אשר האדם אינו נמצא איתם במגע ולכן אינם נוטים להיעלם מעצמם אלא להתקבע. בהתאם, אני ממליצה לך לפנות לטיפול פסיכולוגי בהקדם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אלון בנרי

אלון בנרי

חיפה
מיתר מידן אלוני

מיתר מידן אלוני

ראש העין
שני דויטש

שני דויטש

פתח תקווה
ענת דפנא