<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י מיואשת ב - 07/11/2018 11:05:03

אני לא נשואה מרגישה ריקנות מבחינת דברים שאהבתי לעשות,לא כמו לפני עשרים שנה ויותר ואפילו עשר שנים שהיו לי חיים מלאים היום אני מרגישה שאין לי את החשק לעשות מה שאהבתי בעבר אין לי לא תחביבים בקושי חברים מה לעשות? גם לגבי טיפול? וגם עם עצמי לבד בלי טיפול? יש לי הרגשה של הלבד שבחיים לא הרגשתי את זה אני לא רוצה טיפול תרופתי אבל טיפול פסיכולוגי כן. דבר נוסף אני רוצה להתמלא לפחות למען עצמי להתחיל שמחה חיוניות לחשוב חיובי מה לעשות גם לעצמי לבד כדי להרגיש יותר שמחת חיים? את ממש תעשי לי מצווה עם תוכלי לעזור לי כאן בפורום לא גם טיפול וגם לבדי עם עצמי. תודה רבה

תשובה: ריקנות ועצבות בגיל 50
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 07/11/2018 12:24:13

שלום לך.
    תחושות בדידות וירידה בעניין נובעות בדרך כלל מגורמים ותהליכים רגשיים שאינם ידועים ומעובדים באופן מלא, ולכן טיפול פסיכולוגי הוא אפשרות טובה שעשויה להביא לשינוי משמעותי. במקביל, אפשר להיעזר בספרי פסיכולוגיה חיובית אשר מסייעים בניהול חיובי ונינוח יותר של חיי היום יום. כמו כן, כדאי לנסות ולמלא את חייך, גם אם כרגע זה מרגיש מלאכותי ומאמץ, בקשרים ופעילויות משמעותיים: התנדבות, קשרים חברתיים, למידה וכן הלאה. בדרך כלל, השילוב בין התבוננות פנימית על גורמי הקושי לבין הוספת פעילויות וקשרים לחיי היום יום מביא לשינוי חיובי.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

רוני סול

רוני סול

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
מורן בן גל

מורן בן גל

גדרה
עליסה הראל