<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ענת ב - 14/11/2018 10:02:37

יש לי בעיה שאיתה אני חיה שנים וסובלת מאוד אבל ממשיכה... מי שרוצה קשר איתי חברי בעיקר ומזמין אותי לביתו או אופה עוגה ומביא לי או מזמינים אותו להצגה או הרצאה אני דוחה את ההצעות. אחרי שלא מעוניינים יותר ולפעמים גם נפגעים אני רוצה את הקשר אבל לא יודעת איך להחזיר ומנסה ואז אני די תקפנית .... מה קורה לי מה עובר עליי? למה דוחה מי שרוצה אותי וכשכבר לא מעוניינים אז אני רוצה והמחשבות אובססיביות עליו או עליה

תשובה: הרס עצמי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 14/11/2018 13:33:04

שלום ענת.
    חשוב וטוב שאת מזהה את ההרסנות שבדפוס ההתנהגות שלך, ולוקחת עליו אחריות. דפוסים מהסוג שאת מתארת עשויים לנבוע מגורמים רגשיים שונים ומגוונים ששניים מהבולטים ביניהם הם פחד מאינטימיות (במצבים אלו "עדיף" לחסום קשר מאשר "להסתכן" בכך שיצליח) ושחזור של קשרי עבר שהיה בהם אלמנט של פגיעה, דחייה וכד'. בכל אחד מהמקרים, ובמקרים נוספים, ההתנהגות ההרסנית היא אוטומטית ולכן לא קל להתגבר עליה. בהתאם, מאחר ואת סובלת ומתוסכלת מדפוס התנהגותך, אני מציעה לשקול פנייה לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי לברר באופן מעמיק יותר מה עומד מאחוריו. במרבית המקרים, עיבוד של היבטים אלו משחרר מהדפוסים ההרסניים ומאפשר את התבססותם של דפוסי קשר בריאים ויציבים יותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
מירב בועז

מירב בועז

חיפה
אליה אביקסיס