<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י ג׳יין ב - 19/02/2019 04:29:35

שלום,
    שנים של תהייה האם אני בגבולות הנורמה, הובילו אותי לחיפוש אחר תשובות.
    מאז שאני זוכרת את עצמי אני מרגישה שונות ביחס לחברה.
    תמיד הייתי מוקפת חברים ולא יכולתי שלא לתהות למה אני כל כך שונה מהם ומה גורם לי לרצות להידמות להם.
    במהלך כל חיי חברים ובני משפחה ציינו כל מני התנהגויות שהיו לי שנחשבו משונות: בילדותי אהבתי מאוד ״לנדנד״ את הגוף קדימה אחורה ולנפנף בידיים (כאשר הורי ציינו זאת הפסקתי לעשות זאת בנוכחות אנשים), בתקופת הצבא אחד המפקדים שלי ציין בפני כי אני לא יוצרת קשר עין כאשר אני מנהלת שיחה עם אנשים (מאז אני מאוד מתאמצת ליצור קשר עין למרות שזה גורם לי לתחושה לא נעימה), מאז שאני זוכרת את עצמי לא אהבתי מגע (כאשר נגעים בי, נגיעה עדינה כמו ליטוף מרגיש כאילו מופעל לחץ עצום על האזור) מה שיוצר את התחושה של אדם קר בעייני זרים.
    הייתי רוצה לדעת האם לדעתך יש איזושהי בעיה, באיזה קטגוריה אני נכללת נורמה או שונות?

תשובה: נורמה ושונות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 19/02/2019 15:29:09

שלום ג'יין.
    ה"מוזרויות" שאת מתארת עשויות לנבוע מגורמים שונים שביניהם קושי בוויסות החושי, קושי בתחום התקשורתי והיבטים רגשיים אחרים. במיד ואת מרגישה כי היבטים אלו מפריעים לך, פוגעים בתפקודך או מקשים עלייך ליצור קשרים מספקים עבורך, אני מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכלי להבין טוב יותר את מקור הקושי, לעבד אותו ולשנות דפוסים אשר מפריעים לך.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
אור ויפרבניק

אור ויפרבניק

רחובות
מורן בן גל

מורן בן גל

גדרה
יערה גרוס