<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הנרי ב - 27/05/2019 19:28:06

היי..

אני כרגע עובד ב-2 עבודות שביחד נותנים משרה מלאה, אך בגלל שיש הפסקה באמצע והביתה ושוב יוצא זה קצת לחוץ... אחת מוקדם מאד בבוקר ושניה אחר הצהריים

אבל בעיקר הלחץ הוא זה שאני מביא על עצמי, שדואג מידי לשעות שינה ולעמוד בזמנים. אם קורה שאני יוצא כמה דקות אחרי זה מהעבודה אני נעשה דרוך וכל העניין הזה מעייף אני מניח עוד יותר.. לעיתים עדיף לישון פחות ולהיות רגוע ונינוח על כמה דקות פה כמה דקות שם מאשר להכנס למעגל של לחץ

איך לצאת מהמעגל הזה? עדיף לי באמת לישון שעה פחות ובסוף שבוע להשלים מאשר להיות עייף ולחוץ כרוני אפילו שאני ישן מספיק

אני גם מתאמן ויוצא בערבים מידי פעם וזה חשוב לי גם לניקוי הראש וגם לבריאות והמטרה להספיק הכול אבל גם להרגיש שזה לא מאולץ מדי

תשובה: 2 עבודות ולחץ שאני מביא על עצמי..
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 27/05/2019 19:50:04

שלום הנרי.
    נשמע שעשית צעד חשוב כאשר זיהית כי מוקד הלץ אינו העומס הממשי (למרות שגם הוא ודאי תורם) אלא האופן בו אתה עצמך חושב וחווה אותו. נקודת האור במובן זה היא שכפי שאתה מביא על עצמך חלק ניכר מהלחץ- כך אתה יכול גם למתן אותו. במידה ונושא הלחץ הוא נושא מרכזי ומפריע בחייך במגוון תחומי חיים אני מציעה לפנות לטיפול פסיכולוגי בו תוכל לעבד את הנושא ולרכוש מיומנויות התמודדות. במידה ומדובר בקושי נקודתי כדאי להיעזר בטכניקות מיינפולנס, הרגעה עצמית ופסיכולוגיה חיובית אשר יאפשרו לך לנהל טוב יותר מצבי לחץ ועומס.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ענת דפנא

ענת דפנא

רעננה
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון
שני דויטש