<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י גל ב - 01/07/2019 20:10:00

היי... שאלה,
    אני מטופלת מזה כשנה.
    בהתחלה היתה ביני לבין המטפלת כימיה והכל זרם כמו שצריך. בתקופה האחרונה התחלתי לדבר על סיום הטיפול מאחר וקשה לי רגשית, מערכת היחסים בינינו התערערה.
    היא הרגישה שהיא לא מצליחה לעזור לי כי אני לא מתמסרת לטיפול ולא נפתחת. הטיפול נתקע ובזמן האחרון השיחות היו על מערכת היחסים שלנו ולא באמת על הבעיה שלי.
    יש לציין שהיא כל הזמן ניסתה להחזיר את נושא הטיפול לשעת הטיפול ואני הייתי תקועה בלנסות להבין דברים שנאמרו על ידה ולא היו ברורים לי.
    בחודש האחרון הודעתי לה שלא יצא לי להגיע לפגישות שלנו ביום הקבוע במשך כל החודש בגלל מסיבות סוף שנה של בתי הספר והחוגים.
    היא אמרה שאצור איתה קשר במהלך החודש ונקבע ליום אחר בשבוע.
    בשבוע הראשון לא יצא לי ליצור קשר ובשבוע השני שלחתי לה הודעה אם אפשר להפגש . היא ענתה שהיא בחופשה ולא תוכל להפגש ביום שבקשתי. מעבר לזה היא לא עדכנה מתי חוזרת מהחופשה ולא יצרה קשר.
    מה עליי לעשות? לא מרגישה נוח לבקש שנפגש. אני מרגישה שהיא מתחמקת ולא מעוניינת להמשיך.
    אני יודעת שאני מקשה עליה אבל ממש לא קל לי בטיפול.
    מה עליי לעשות? להמתין שתיצור קשר?
    אני לא מסוגלת להתקשר או לשלוח הודעה. אם היתה רוצה היא היתה מודיעה מתי חוזרת לא?

תשובה: פגישות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 02/07/2019 13:45:59

שלום גל.
    אני מבינה את הרצון והצורך שלך בכך שהמטפלת תכיל את הקשיים ואת העובדה שחלקים יותר מורכבים מתעוררים בקשר ביניכן, ולא תוותר עלייך גם בתקופה זו. במובן זה אני גם מבינה כמה חשוב לך שהיא תיצור איתך קשר ולא את איתה. לצד זאת, אני מנסה לחשוב עלייך ועל התחושה איתה תישארי אם הטיפול יסתיים כך, ותוהה אם לא עדיף ליצור קשר בכל זאת, על אף הקושי. אני מאמינה שמפגש ביניכן יאפשר לעבד את ההתרחשות, כולל את הפגיעה שלך מכך שלא יצרה קשר. משם, לכל כיוון שלא תחליטו ללכת בו, תצאי ממקום שלם ומעובד יותר שאני חושבת שיכול להקל.
    אני מבינה שזה לא פשוט, אבל מציעה לא לוותר.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון
הילה ברנר

הילה ברנר

תל אביב - יפו
אלון בנרי