<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לירן ב - 07/09/2019 17:27:29

שלום רב
    אני בת 36 נשואה פלוס 2. בת 8 וחצי ועוד ילדה בת 5.
    כרגע אני בהריון בחודש 7 וצפויה ללדת בנובמבר בע"ה.
    עוד כחודש אנו אמורים לעבור דירה לבית חדש.
    לבת הגדולה קשה מאוד לקבל את היותי בהריון. בהתחלה שסיפרנו לה מאוד בכתה והייתה נסערת ואמרה שהיא כועסת ולא מעוניינת בעוד אחים חוץ מאחותה. הרגענו אותה והסברנו לה שזה החלטה שלנו כהורים. שניסיתי לדבר איתה על כך היא לא מעוניינת לשמוע על זה וניסיתי להבין למה היא לא מעוניינת בעוד אחים וממש כועסת. אמרה שקשה לה עם שינויים והיא עצובה מזה וחושבת על זה הרבה פעמים וזה גורם לה להיות עצובה ושחוץ מזה לא מעוניינת שנדבר איתה על הנושא. הנחתי לה לעכל את הנושא ולא מדברים איתה על זה אךבמקביל היא שומעת ששואלים אותי על ההריון ומנסה להתעלם. יש לציין שהיא ילדה מאוד בוגרת לגילה. השיחות איתה מאוד רציניות ועמוקות. מאוד אחראית ודואגת לאחותה הקטנה מאוד ומעולה עם תינוקות וילדים קטנים.
    רציתי להתייעץ איך לתווך לה את העניין הזה בלי לגרום לה להרגיש כעס ועצב.
    אני רוצה להכין אותה לעניין אך מצד שני אומרים לי להניח לה ושאני אלד אז היא תהיה בסדר...
    אנא עזרתך.
    תודה רבה מראש

תשובה: בת 8 וחצי שקשה לה לקבל שאמא בהריון
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 08/09/2019 08:54:35

שלום לירן.

אכן יכול להיות שביתך תתמודד היטב עם הלידה בפועל, אך לאור הקושי המתמשך שאת מתארת אני חושבת שכדאי לפנות להדרכת הורים קצרה סביב הנושא. קושי בקבלת היריון עשוי לנבוע מגורמים רגשיים- בדרך כלל לא מודעים- כחוסר ביטחון במקום המשפחתי, תחרותיות וקנאה, חוסר ערך וכן הלאה, וכדאי לברר במסגרת הדרכת ההורים על מה "יושב" הקושי. אם אפשר יהיה להבין זאת, אני מאמינה שאפשר יהיה לסייע לה ולנהל איתה שיח משמעותי ומקל. בכל מקרה, מצוין שאת רגישה אליה, ובינתיים חשוב לשמור על גישה שמאזנת בין מתן מקום לרגשותיה לבין עמדה אופטימית שמאמינה ביכולתה להתמודד.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע בתחום הדרכת הורים אם את מעוניינת להתייעץ

אנשי מקצוע ומכונים

יערה גרוס

יערה גרוס

תל אביב - יפו
רוני סול

רוני סול

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו