<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רעות ב - 14/12/2019 07:45:51

סובלת זמן ארוך ממחשבות טורדניות ומניתוק שקשה לי להסביר.
    מדובר בספקות שאולי מה שאני רואה זה לא באמת למרות שאני רואה. המחשבות האלה מביאות איתן פחד מאובדנות או מחשבה שיש דחף לכך, או כל מיני מחשבות טורדניות .כל הזמן אני בעיסוק סביב הפחד והספקות האלה לגבי כל דבר כמעט אפילו לגבי הקיום של עצמי. מחפשת הגיון בכל דבר ומרגישה שאני בהצגה.
    ניתוח מתמיד של כל דבר ומה זה החיים האלה. מרגישה כאלו אני רואה אבל לא מרגישה, לא חווה את הסיטואציה, מצבים של בהייה וחלימה, חודשיים. פחד לא להבדיל בין מציאות לדמיון, מפחדת שאני בעולם אחר למרות שהמציאות עומדת לנגד עיני. מרגישה ממש מבולבלת ומפחדת להאמין למחשבות האלה. הן גוזלות כל כך הרבה זמן והתפקוד שלי הוא כמעט אפסי. החרדות לא מניחות.

ציפרלקס לקחתי במשך 7 שנים ועזר, הופסק לפני יותר מחצי שנה וחזרתי אליו לפני כחודשיים וחצי אך ללא הצלחה.

חוששת נורא מכדורים פסיכיאטרים ומפחדת שיגרמו לתופעות לוואי קשות של אובדנות או פסיכוזה. רוצה מצד אחד להיות נקייה מהכימי מצד
    שני זה לא פשוט כי מדובר בהפרעה כרונית. גם לאמי יש ocd ואני חוששת שמדובר במשהו ביולוגי תורשתי שאין ברירה ורק כדורים יוכלו לסייע.

כעת אני באשפוז יום ובינתיים ללא שום תרופות אלא רק שיחות והפסיכולוגית האישית שלי זו שטופלתי אצלה 10 שנים לדעתה מצבי כן מצריך כדורים וטיפול שיחתי. היא מטפלת בגישה הדינמית.
    השאלה איזה כדור הכי יעיל להפרעה ובאיזה מינון והכי נטול תופעות לוואי מסוכנות וכן האם טיפול דינמי מתאים.

תשובה: Ocd עקשן וחמור
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 14/12/2019 16:44:23

שלום רעות,

הפורום עוסק בשאלות מתחום הפסיכולוגיה, לא אוכל לתת המלצות מתחום הפסיכיאטריה. תוכלי להתייעץ עם הפסיכיאטר המטפל או בפורומים מתאימים. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
גדעון לוין

גדעון לוין

קרית ביאליק
טלי עינבר גרוסמן

טלי עינבר גרוסמן

כפר סבא