<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י הילי ב - 04/02/2020 09:56:46

ליטל שלום.

רציתי לשאול אותך שאלה את כתבת לי ללכת לטיפול. אני לא פוסלת טיפול,אבל עם כל הכבוד לטיפול אני כותבת לפורום. אני לא בטיפול בפורום. שוב אני לא נגד טיפול זה לגיטימי שאדם שנמצא במשבר או כאלה צריך טיפול אין ספק. אבל פה זה פורום. אני שאלתי שאלה בפורום ופורום נמצא באינטרנט למה את התנגדת לי טיפ מעשי להסחת דעת כדי לצאת מהמצב לגבי הבחור עליו שאלתי? לטיפול אפשר לכתוב אבל שאני שואלת שאלה בפורום יכולים אנשים גם להגיד לי מחוץ לפורום ללכת לטיפול. אבל אני ממש לא מבינה לא ואת לא צריכה לתת לי טיפים מעשיים ואני גם לא רוצה אחרי שכתבת לי שאת מתנגדת. רק אני לא מבינה דבר אחד כמו שאת מציאה ללכת לטיפול הרי את לא מכירה אותי באופן אישי רציתי הסבר למה לא לקבל טיפים מעשיים? עם כל זה אני מאוד מעריכה אותך כאן בפורום למרות שאנחנו לא מכירות ויש לך עצות טובות. אגב אשמח עם לתגובה בלי טיפים מעשיים.

תודה ויום נפלא

אגב אני חושבת שיש הבדל בין פורום לבין טיפול אשמח לדעתך

תשובה: שאלות בפורום וטיפול
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 04/02/2020 22:03:24

שלום הילי.

הפורום אכן אינו טיפול ואינו מזמין להתבוננות מעמיקה בגורמים הלא מודעים העומדים מאחורי הקשיים והרגשות. יחד עם זאת, הפורום אינו "תכנית כבקשתך" אלא התייעצות עם מומחים בתחום הנפשי. במובן זה, איני מרגישה מחוייבת לתת לך "עצות מעשיות" רק מפני שזה הדבר שביקשת, אלא מרגישה מחוייבת להשיב לך ולהכווין אותך כמיטב הבנתי את המצב כפי שתיארת אותו- כלומר, להיות במגע עם רגשות שהתעוררו בך, ולא להסיח מהם את הדעת. חשבי על כך כאילו היית פונה לרופא ודורשת שירשום לך את התרופות שנראות לך נכונות, ולא את התרופות המתאימות ע"פ הערכתו המקצועית את המצב. כמובן, הפורום מאפשר לי להבין את המצב בצורה חלקית ביותר ואכן יש סיכוי שאני מחמיצה ומפספסת את הצורך האמיתי שלך- זו אפשרות שקיימת, אך איני יכולה לכוון אותך בניגוד להבנתי רק על סמך אפשרות זו. לכן, אני יכולה רק להציע לך לקחת את הצעתי ולחשוב עליה, ולקבל החלטה לגבי התאמתה אלייך. בהקשר זה, שימי לב שהצעתי היתה לפנות לטיפול במידה והקושי שתיארת יהפוך לקושי משמעותי ומתמשך, ולאו דווקא מיד ברגע זה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדיאל איתן

עדיאל איתן

חולון
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר

מודיעין-מכבים-רעות
אלון בנרי