<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י עומר ב - 08/02/2020 00:03:16

אני בן 17 ואני 1.62, אבא שלי 1.90 ואמא שלי 1.86, יש לי אחות בת 16 שהיא 1.89 ואחות בת 12 שהיא 1.77. הם כל הזמן יורדים עליי על זה שיצאתי נמוך בזמן שהם כולם ענקיים ואני בערך כל יום בוכה בגלל זה. הם כולם עצומים ואני גמד לידם וזה לא הגיוני ולא פייר כי אנחנו אותם גנים. איך יכול להיות שיצאתי כזה גמד והם כאלה גבוהים? אני תמיד מבקש מהם להפסיק לרדת עליי על זה אבל לא אכפת להם והם לא מפסיקים, מה אפשר לעשות?

תשובה: אני נמוך במשפחה של גבוהים
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 09/02/2020 12:04:58

שלום עומר,

נשמע שאתה מאוד פגוע בייחוד מההקנטות ביחס לגובה שלך, ועצוב לשמוע שבני המשפחה אינם מבינים את זה ולא מצליחים לתת לך תחושה יותר טובה לגבי הגובה שלך. אני בטוחה שמעבר לעיסוק בגובה, תחושת החריגות בתוך המשפחה מחדדת את העיסוק הזה, שנשמע שמייצר פגיעה בביטחון העצמי. לצערי אין לי הסבר לגבי איך קרה שאתה הנמוך, אבל חשוב לזכור שאידאל יופי הינו עניין תרבותי וסובייקטיבי, כאשר אדם יכול להיות נמוך קומה ועדיין להרגיש טוב מאוד עם המראה שלו, ללא קשר לגובה, וזה תלוי גם בתפיסות החברתיות לגבי גובה וגם כמובן שבתפיסה שלו את עצמו בהתאם. אני מאוד מקווה בשבילך שעם הזמן תלמד לקבל את הגובה שלך ותוכל להסתכל עליו לא כפגם פיזי, אלא כעובדה קיימת שלא גורעת מהמראה הכללי שלך. אני מבינה שכרגע ובטח בייחוד בגיל ההתבגרות, זה קשה ליישום, אבל מאחר ואין איך לשנות את הגובה שלך (אלא אם תגבה עוד), מה שנותר הוא ללמוד לאט לאט לאהוב את עצמך כפי שאתה, למרות שאתה נמוך יותר. אין סיבה ממשית להאמין שיש ייתרון למי שגבוה יותר (אלא אם הוא בוחר במקצוע שדורש גובה). נשמע שבני המשפחה שלך גבוהים במיוחד בייחוד ביחס לממוצע בחברה הישראלית, מה שכנראה הופך גם אותך לשונים מחוץ לסביבה המשפחתית. כל אחד והשונות שלו... 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

מרכז אתרוג

מרכז אתרוג

חדרה
מירב בועז

מירב בועז

חיפה
מורן בן גל

מורן בן גל

גדרה