<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חסוי ב - 16/02/2020 00:14:36

סליחה, באמת סליחה שאני כותבת פה שוב ומבלבלת את המוח.
    אבל אני בדיכאון, בחרדה, מפורקת, ולא מבינה למה????
    מה התגובה הכ"כ חזקה הזאת כשאני יודעת!!! שאין לזה סיבה הגיונית?
    אולי הנפש שלי מחפשת מקום נוח להתמסכן בו? מקום טוב להתבוסס בו ברחמים עצמיים לא מוצדקים? בסיפורי כזבים שאין להם שחר ובסיס?
    אני לא רוצה את זה! לא רוצה לתת לה את המקום הזה! כי זה לא יגמר...
    ובסוף לא אוכל לצאת מזה, ואין מי שיחלץ אותי מהבוץ אם אבחר להתחיל לשקוע בו...
    איך עוצרים את המדרון החלקלק הזה?
    קצת מפתה לגלוש בו, אבל אני יודעת שאחרי הגלישה תבוא החרטה והדרך העולה חזרה תהיה ארוכה, מייסרת וקשה ואולי בלתי אפשרית.

שלום לך.

פגיעה מינית יכולה להיות מפוצלת ומסולקת מהזיכרון, אך חשוב לזכור כי במקרים מסוימים גם סימפטומים הנראים כאופייניים לפגיעה מינית מבטאים למעשה חוויות של חודרנות וחוסר גבולות שאינם קשורים דווקא בפגיעה מינית. מטפל אינו יכול לדעת או לחשוף אמיתות בניגוד לאמונת המטופל, אך יכול לשקף לו כי מצבו עשוי לנבוע מחוויות עבר מסוימות ולבדוק יחד איתו כיצד נפשו מגיבה להשערה כזו. במובן זה, על אף שאני מבינה את הרצון לדעת ולהיות בטוחה כי את הולכת בטיפול שלך בדרך נכונה, אני חוששת שאין דרך לעקוף את חוויות הערעור, הספק וחוסר הביטחון- ניתן רק להמשיך ולתת להן מקום בטיפול מתוך אמון בדיאלוג ובשיח הטיפולי ובאפשרותם לסייע בהשגת הבנה עצמית טובה ומדויקת יותר, עם הזמן.

אני יכולה רק לדמיין עד כמה מטלטל ומכאיב התהליך הזה, ובפרט סביב חוויות נפשיות קשות ומשמעותיות, אך יכולה לומר מנסיוני כי במקרים רבים כאשר מתמסרים לתהליך ונותנים לו את הזמן, גם תוך נשיאת חוויות מערערות של חוסר הבנה ובלבול, פירות התהליך מגיעים בסוף ואיתם גם ותר שקט וביטחון.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

ליאור קורן

ליאור קורן

בנימינה-גבעת עדה
דור אבירם

דור אבירם

פתח תקווה
רוני סול

רוני סול

תל אביב - יפו
עליסה הראל