<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 16/02/2020 08:53:57

ביטוח לאומי צריכים לבוא אלינו הביתה השבוע והלב שלי דופק על 100 אני עצבנית מוות עליהם אני יודעת שהם באים בשביל אבא שלי אבל רק אני חושבת על זה אני מקבלת עצבים חזקים איך אפשר להתגבר כי אני רבה עם המשפחה שלי כל הזמן עצבנית ועונה למשפחה בעצבים אני לא יכולה לא לענות שאני שומעת ביטוח לאומי או כל דבר אחר שקשור למסגרת אם את מסכימה באמת אני אודה לך מקרב לב אם תוכלי לתת לי הצעה מעשית איך להרגיע את העצבים שלי בנוסף לפסיכולוגיה חיובית אגב אני ממש מנסה גם בכל הכוח להמשיך ללמוד פסיכולוגיה חיובית והרגעה עצמית אבל שאני יודעת שביטוח לאומי יבואו עוד כמה ימים למרות שהמשפחה הבטיחה שהם באים רק בגלל אבא שלי אני לא יכולה לא לריב לא לענות למשפחה שלי בשביל מה הם מביאים אותם? יש לי דפיקות לב של עצבים חזקים אני אשמח מאוד אם תסכימי באמת מכל הלב עצה מעשית איך להירגע כדי לא לענות במיוחד שהם יבואו לפה. אני ממש אברך אותך על עצתך הנאמנה זה דחוף לי תודה מכל הלב ליטל יקרה מאחלת לך שבוע מקסים מקסים

תשובה: חרדה לקראת ביקור של ביטוח לאומי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/02/2020 23:36:59

שלום רינת.

אני מבינה את החרדה ואי השקט המתעוררים במפגש עם הרשויות אשר מעוררות בך תחושות קשות כל כך. כפי שכתבתי לך, הדרך להתמודדות היא רכישת מיומנויות ויכולות אשר ילוו אותך במגוון מצבים ולכן אני לא בטוחה שיכולה לסייע באופן משמעותי סביב הקושי הנקודתי. לצד זאת, לקראת הביקור מציעה לבדוק האם אכן נכון שתהיי בבית/לצד המבקרים בעת הביקור והאם יש אדם קרוב ובעל נוכחות מרגיעה שיכול להיות איתך במהלכו. כמו כן, מציעה לחשוב מראש על ה"טריגרים" לקושי שיכולים לעלות במהלך הביקור (שאלות או נושאים שאת רגישה אליהם במיוחד, למשל), ולחשוב מראש כיצד תתמודדי עם כל אחד מהם באופן שיעורר כמה שפחות קושי וחרדה. 

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
עליסה הראל

עליסה הראל

נס ציונה
איריס לויט

איריס לויט

רעננה
יערה גרוס