<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שירה ב - 16/02/2020 17:31:04

שלום,
    אני ממש מתקשה בזמן בין הפגישות, אני בטיפול פעמיים בשבוע כבר כמה זמן ואני מרגישה שאין לי עטיפה בימים שבין לבין. והבעיה שאין מה לעשות עם התחושה הזו כי אי אפשר כל יום להיות בטיפול ואני לא יכולה לשלוח לו הודעה כל יום.. מה לעשות עם זה? דיברתי איתו על זה ואין מה התקדמות עם זה.. אני יודעת שקשה להרבה אנשים אבל איך מתמודדים?

תשובה: מתקשה זמן בין הפגישות
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 17/02/2020 21:01:49

שלום שירה, 

את מעלה קושי להרגיש שהטיפול מספק מספיק החזקה, ותחושת חוסר במערכת תמיכה משמעותית יותר ברמה היום יומית. טוב שהעלית את הצורך בתמיכה יותר אינטנסיבית מול המטפל, אני חושבת שגם אם הטיפול לא בהכרח יכול לספק מענה קונקרטי על הצורך בעוד מפגשים, אפשר לפחות להשתמש בטיפול בכדי להעלות את תחושת החוסר ואת התסכול או הרגשות האחרים שעולים בך בהקשר זה לשיח הטיפולי. לצערי אין פתרון פשוט לעניין זה, וכפי שאמרת, את באמת לא היחידה שמרגישה  כך. כמובן שיש טיפולים יותר אינטנסיביים מבחינת כמות מפגשים שבועית, כגון פסיכואנליזה, או מסגרות אשפוזיות. אינני מכירה את המקרה שלך ולכן כמובן שלא אוכל להציע משהו כזה, ולכן אני חושבת שהשיח צריך לחזור לטיפול, בו אני מקווה שתוכלי לבטא את הקושי שלך ואולי גם לחשוב ביחד עם המטפל על רעיונות כיצד תתאפשר החזקה יותר משמעותית. בכל מקרה, גם אם כרגע אין פתרון ממשי, אני מאמינה שצריך להיות מקום בטיפול לשיח על הקושי שעולה. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר

מודיעין-מכבים-רעות
אהוד עינת

אהוד עינת

תל אביב - יפו
נעה פרץ זוהר

נעה פרץ זוהר

צופית