<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לא ידוע ב - 21/04/2020 19:05:34

רציתי להוסיף שהתלות עצמה לא הסתיימה לחלוטין, אמנם עכשיו אין לי קשר עם החברה, אבל נשאר לי סימפטום מעצבן- על אף שאני בטיפול פסיכולוגי אני לא מצליחה להשתחרר מהצורך לכתוב למישהו את רגשותיי, שאלותיי, תהיותיי, על המצב הרגשי שלי.
    אני שולחת באופן קבוע יומיומי כמעט, שאלות בפורומים לפסיכולוגיה ותמיכה נפשית.
    לרוב שאלה אחת ביום, במקרים בודדים שניים-שלוש שאלות ביום.
    אני יודעת שאם לא היו הפורומים הללו, התלות בחברה היתה ממשיכה, הייתי מרגישה עדיין צורך לכתוב לה.
    מפריע לי שאני לא מצליחה להשתחרר מההרגל והצורך הזה. על אף שאני בטיפול פסיכולוגי ולכאורה הייתי אמורה להסתפק בו.
    ממה נובע?
    ואיך ניתן לטפל?

תשובה: תלות רגשית בחברה - המשך
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 21/04/2020 19:15:16

שלום לך,

נשמע שהתלות שחווית כלפיה עוררה בתוכך כעס והתנגדות, שבהתאם יצרו צורך בהתרחקות. לא אוכל לענות ממה צורך זה נובע, וכיצד ניתן לפתור, שכן שאלות כאלו הינן עמוקות ודורשות העמקה יותר משמעותית במסגרת טיפולית. אני שמחה לשמוע שאת בטיפול שכן טיפול נפשי הוא מקום טוב להעלות את השאלות האלו וכן את האמביוולנטיות שאת חווה סביב הצורך בתלות. בכל מקרה, צרכים שונים מתפתחים בתוך קונטקסט מסוים. נשמע שעולה בך ביקרות עצמית מאוד מחמירה אל מול הצורך הזה, ואת מנסה להילחם בו. אני מקווה שבטיפול תוכלי לחקור את הצורך הזה, על אף הסלידה שאת חווה כלפיו, מבלי לנסות להתנגד לו, שכן ככל הנראה הוא לא התפתח יש מאין. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר

מודיעין-מכבים-רעות
ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
טלי עינבר גרוסמן

טלי עינבר גרוסמן

כפר סבא