<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בן ב - 25/05/2020 00:22:53

שלום
    אני בן 22 סובל מOCD והפרעות חרדה מגיל 15 לקחתי פלוטין לפני כמה שנים והפסקתי החרדות חזרו וחזרתי לקחת שוב לפני כחצי שנה כרגע אני לוקח פלוטין 40 מג שזה עוזר לי אבל לא ב100%
    יש לי תמיד פחד שאני חלילה חלילה פדופיל למרות שלא פגעתי ואני לא אפגע בחיים בשום ילד אבל אני מכניס לעצמי ספקות לראש בגלל שאני ילדותי אולי אני באמת כזה ואולי בגלל שאני אוהב שאומרים לי שאני נראה צעיר אז אני כזה
    בכל מקרה הפחד הזה מלווה אותי שנים ועם הטיפול הוא התחיל להתפוגג במשך 4 חודשים הייתי בסדר אתמול ראיתי סרטון שעצרו גבר בן 70 שחשוד בניצול מיני של קטינה ואז חשבתי לעצמי בראש אולי אני חס וחלילה אהיה מבוגר ואאבד את העשתנות שלי ואני אפגע חס וחלילה בחף מפשע? וזה הביא לי חרדה שלא הייתה לי כבר הרבה זמן וזה כבר מאתמול בלילה יכול להיות שחרדה חזרה למרות שאני בטיפול תרופתי יציב? מה צריך לעשות?

תשובה: סובל מ-OCD והפרעות חרדה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 25/05/2020 17:39:36

שלום בן,

חרדה יכולה להמשיך להתקיים, ולעלות או לרדת גם בזמן טיפול תרופתי. כמובן שתמיד תוכל להתייעץ עם הפסיכיאטר על מנת לבחון את יעילות הטיפול. לצד זאת, אני מאוד ממליצה לך לפנות לטיפול נפשי ולא להסתפק רק בטיפול תרופתי, שכן טיפול נפשי יכול לתמוך בשינוי עמוק יותר בשורש הבעיה, במקום להתמקד רק בסימפטום, כפי שעושה טיפול תרופתי. 

בהצלחה,

יעל 

אנשי מקצוע ומכונים

מירב בועז

מירב בועז

חיפה
סמדר ידגר

סמדר ידגר

כפר האורנים
שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון