<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחת ב - 03/07/2020 16:10:43

היא נוסעת לשבוע
    ואני לכודה בפחד מוות
    לופ של מחשבות אימה
    מחשבות שיש לי מגיל 7 על מוות וכיליון
    מחשבות שלא השתנו באיכותן למרות שאני כבר בת 40+
    וזה כמו אבן גדולה מדי אני לא יכולה לנשום ואני תוהה האם קיימת אפשרות שאוכל לחיות בלי שהפחד הזה והסוף והסכנות יהיו כל הזמן בתודעה שלי?
    זה אפשרי?

תשובה: מעגל מחשבות אימה בעקבות חופשה של המטפלת
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 03/07/2020 23:15:44

שלום לך.

כפי שאת מתארת לא פעם, הפרידות והקטיעות ברצף הטיפול והקשר הן תמיד חוויה מטלטלת עבוך אשר מפגישה אותך עם אימה, כעס, יאוש ועם התעוררות צורך בפגיעה עצמית כזו או אחרת. אני יכולה רק לדמיין עם אלו חוויות נפשיות עמוקות וכואבות את מתמודדת במקומות קשים אלו. וכפי שאת יודעת, אני מאמינה אמונה עמוקה באפשרות לצלוח אזורים נפשיים ותהומות כאלו בעזרת קשר משמעותי ומיטיב כפי שיצרת עם המטפלת שלך. זה יכול לקחת לא מעט זמן, ולהיות מלווה בכאב נפשי עצום, אבל יש תקווה. באמת.

לגבי נושא האכילה, אני מרגישה שבחירות כפי שעשית נוגעות במקומות נפשיים עמוקים מכדי שאוכל להתייחס אליהם ברצינות ובכבוד הראוי להם בפורום. נדמה לי שאת עצמך מזהה כמה חזקה הבחירה לא לשתף את הפסיכולוגית, לא לאכול דווקא כשהיא נעדרת. מכאן, אפשר רק להתבונן פנימה, הן בכוחות עצמך והן איתה, ולזהות אלו רגשות ותחושות מלווים את הבחירה: כעס? שנאה עצמית? עצמאות? יאוש? רצון להתקרב? במילים אחרות, כרגיל, הדרך היא הדרך הכואבת אך מלאת התקווה של ההתבוננות והעיבוד.

שמרי על עצמך,

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
אלון בנרי

אלון בנרי

חיפה
איריס לויט

איריס לויט

רעננה