<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רינת ב - 13/10/2020 16:35:06

היי ליטל.
    הרופאה שלי עושה לי שינוי תרופתי עם תרופה מסוימת, ואני לא מרגישה טוב. יש לי חרדות מרופאים פסיכיאטרים ופעם קודמת שהייתי אצל הרופאה היתה חוויה לא נעימה ביני לבינה. לא אשפוז או משהו כזה פשוט הייתה אי הבנה גדולה בינינו. המדריך שלי במועדון אמר לי שכדאי לי להיכנס לרופאה לספר לה. רק יש לי בעיה שיש לי כעס מאוד גדול על פסיכיאטרים בכללי וגם החוויה הלא נעימה שעברתי איתה עושה לי חרדה להיכנס, ובגלל זה אני מרגישה ומעדיפה לא להיכנס אליה יותר זאת רופאה של המועדון. הבעיה שאני לא מרגישה טוב עם התרופה הזאת. המדריך שלי הבטיח לי שלא מאשפזים אותי בסך הכול רוצים לעזור לי אבל יש לי עצבים וחרדות מרופאים פסיכיאטרים. מה ניתן לעשות? אשמח לעצתך.

תשובה: מפחדת ללכת לרופאה בקשר לתרופות
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 13/10/2020 20:50:19

שלום רינת.

נשמע שהמדריך שלך אומר לך משהו מאוד חשוב: שאמנם היתה חוויה לא נעימה, אבל המשמעות אינה "קטסטרופלית" במובן של אשפוז או פגיעה ביחסים. לכן, אני חושבת שחשוב מאוד לפנות אל הרופאה שוב גם כדי לקבל את עזרתה המקצועית אבל גם כדי "להזכיר" לעצמך שגם אי הבנה או חוויה לא נעימה אין משמעה שהקשר הרוס. כמעט בכל קשר ישי לעתים גם "התנגשויות", עימותים או אי הבנות וחשוב מאוד לדעת גם לשאת אותן ולצלוח אותם. לכן, למרות הקושי, לא הייתי מוותרת על הפגישה. אם מאוד קשה לך, אולי כדאי לבקש מאיש צוות שאת סומכת עליו ומרגישה בטוחה בקרבתו שיצטרף לשיחה או לפחות לחלקה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

רוני סול

רוני סול

תל אביב - יפו
סמדר ידגר

סמדר ידגר

כפר האורנים
אדוה קידר

אדוה קידר

תל אביב - יפו
שנהב שטיין