<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אנונימי ב - 28/10/2020 18:41:16

האם חובב חיתולים זה בעיה?
    כלומר, אין לי כל כך אפשרות לממש רצון זה, כי אני מכבד את עצמי ואת חברי, ולפעמים הרצון מציק כאילו כופה אותי,
    בנוסף אשתי לא נהנית מזה בכלל, אך היא מסכימה, מפני שהיא אשה טובה, אבל זה דוחה אותה אם אני עושה את זה לעצמי בנוכחותה.
    לפעמים זה נראה לי ממש חוויה עצומה, אך אם אני מסיח דעת מזה, אני שוכח מזה להרבה זמן, ואילו אם אני מתחיל אני מרגיש שחייב עוד פעם, וביותר עוצמה ויותר וירטואציות-שאני לא רוצה באמת לבזות את עצמי עד כדי כך (כמו לצאת החוצה עם טיטול). ותמיד בסוף אחרי כמה ימים זה נמאס לי באופן חלקי ואין לי כח כל פעם להתנקות שוב ושוב, ואני מפסיק לתקופה, מעולם (עד לרגע זה) לא שיתפתי אף אחד בעולם, למעט חבר ילדות שהוא שיתף אותי (ברצונותיו אך לא סיפר לי שעשה כך) ואני הזדהתי איתו, וכבר כ15 שנה לא פגשתי אותו.
    השאלה היא האם זו הפרעה נפשית או סתם חוויה מפוקפקת,
    האם יש כלים או טיפול לזה?
    אני מעדיף כלים מאשר טיפול, בכללי במשך חיי השתחררתי מהרבה חרדות וכן מפרפקציוניזום ללא טיפול, ואני נהנה להכיר את עצמי לעומק ולהתקדם בכל התחומים
    אגב אני שומר מצוות בכל אורח חיי
    ויש לי באופן כללי סיפוק חזק בחיים מלימוד תורה ותפילות ,ומלעזור לאחרים.

תשובה: חובב טיטולים בגיל 30
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 29/10/2020 15:06:32

שלום לך.

כפי שאתה מתאר את הדברים, נשמע שלא מדובר בהפרעה נפשית אלא בהעדפה מינית לא סטנדרטית. בהתאם, אני חושבת שכדאי לשאול האם ולמה יש לך רצון של ממש לשנות אותה- מיניות היא דבר פרטי וכל עוד אינה מביאה לפגיעה באדם אחר או לכפייה מסוג כלשהו, ראוי בעיני לשאול מדוע בהכרח יש לשנות אותה ואפילו להתבייש בה.  במידה והעדפתך המינית גורמת לפגיעה ביחסיך או למצוקה ואתה מעוניין לשנות אותה, אני חוששת שאיני מכירה כלים רלוונטיים מלבד טיפול פסיכולוגי. המיניות והפנטזיות המיניות שלנו מתעצבות מתוך יחסינו המוקדמים וחוויותנו הרגשיות העמוקות הנטבעות בגופנפש שלנו באופן עמוק מאוד, ולכן לשינויים דרושה בדרך כלל עבודה טיפולית מעמיקה המאפשרת לעבד את האזורים בהם נבנו הדפוסם המיניים.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימה של פסיכולוגים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

נעה פרץ זוהר

נעה פרץ זוהר

צופית
מיכל שוטוב

מיכל שוטוב

חדרה
אהוד עינת

אהוד עינת

תל אביב - יפו