<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י פרח ב - 21/05/2021 19:39:43

יש לי פחד עמוק בתוכי שאהיה כמו אמא, אמא אישה טובה ויש לה לב טוב ומדהימה אוהבת אותי מאוד אני יודעת, אבל הבעיה שאני מרגישה שאני מאוד תלויה בה יש לנו המון רעיונות מחשבות תפיסות רגשות שהן משותפות, הבעיה טמונה בכך שאמא חוותה וחווה זוגיות קשה, אבא שלי מאוד קשוח ולא נותן לנו להביע דעה גם איתה הוא מאוד קשה ולא מכבד אותה, וזה מאוד כאב לי ומרגישה שזה חוסר כבוד ושליטה גם בי ולא רק בה, היה לי כמה מקרים עם אבא שלא הרשה לי להביע דעתי והייתה כמה בעיות בנושא הזה בתחומים שונים בחיים, היום אני מרגישה שאני מפחדת שיהיה לי בעל כמו אבא ויתנהג איתי כמו שאבא עושה עם אמא, מפחדת מאודדד להיות בקשר ומזוגיות עוד היום הייתי אוהבת תמיד מצד אחד בלי שאגיד אפילו לצד השני ולרוב היו גסרים לא מתאמים מבחינת הגיל או הדת, מבחינת הגיל אבא שלי יותר גדול מאמא בהרבה שנים וחשבתי שזה משפיע עלי, מבחינת הדת אמא ואבא מאותו דת,

בתקופה האחרונה אמא הייתה חולה ויש לה כאבים בקיבה שגם לפני כמה חודשים הייתי גם חולה וגליתה שגם אני חולה אותו דבר כמו אמא וזה משגיע אותי, מרגישה שאני לא מצליחה להיפרד מזה אני מאוד אוהבת אמא ומאוד מכבדת אותה ומנסה תמיד לעזור לה, אבל בתקופה האחרונה מרגישה שאני נלחמת עם אמא שלי בפנים, לפני כמה יממים דרסו חתולה בכביש אני מאוד אוהבת חתולים, חניתי כדי לבדוק אם אוכל לקחת החתולה ואם היא חיה, חמש דקות באוטו ואני נלחמת עם עצמי מה כן אני רוצה לעשות בין אם אמא הייתי איתי מה הייתי עושה, בסוף ירדתי אבל החתולה מתה, וזכרתי המשפט שאמא תמיד אומרת לי שאני לא יכולה להציל הכל, כשספרתי לה על מה ששקרה אמרה לי בצוק למה לא ירדת, אמרתי לה שכן ירדתי אבל מתה

רני לא יודעת מה לעשות עם הדלימה וקונפלקט שאני חיה בה

תשובה: פחד מלהיות עותק של אמא
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/05/2021 14:39:41

שלום לך.

נשמע מדברייך שאת מזהה את הצורך בגיבוש זהות וקווי אישיות ייחודיים לך, שיאפשרו לך גם לחוש כי את פועלת מתוך עצמך ולא מתוך ערכים, תפיסות והרגלים אוטומטיים שעוצבו מתוך יחסייך עם הורייך. זהו תהליך חשוב מאוד, ואת מזהה ברגישות כיצד נסיבות חיים מסוימות אולי עומדות בדרכך כאשר את ניגשת לתהליך זה. לאור חשיבותו של תהליך זה והקושי שאת מתארת, אני מציעה לשקול פנייה אל טיפול פסיכולוגי בגישה פסיכו דינמית בו תוכלי להיעזר בשיח אשר יאפשר לך להתבונן יותר לעומק, לזהות מה "באמת שלך" ולהרחיב את החופש שלך.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

שני בלסיאנו

שני בלסיאנו

ראשון לציון
אדוה קידר

אדוה קידר

תל אביב - יפו
מיכל שוטוב

מיכל שוטוב

חדרה
יעל אפריאט טימר

יעל אפריאט טימר