<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לי ב - 21/06/2021 16:08:03

היי,
    רציתי לשאול האם ירידה חדה במשקל ללא כל ניסיון חיצוני לדבר, (כגון הקאות וכו) יכול לנבוע מהפרעות אכילה?
    אני מכוונת, אם אני חווה ירידה חדה במשקל (8% בשבועיים) ללא שום אמצעי עזר (הקאות, תרופות, צום.....) האם עדיין זה יכול להיות כי הנפש שלי גורמת לזה?
    כן יש חוסר תאבון, וקפה בבוקר שיכול להחזיק אותי עד הצהרים, ואם יש ירידת אנרגיה אז כוס קולה מעלה את זה. אבל אין תחושת רעב. וגם אין צום.
    או שזה עלול להיות סימן למחלה אחרת?
    אני לא רוצה להגיד את זה למטפלת שלי, כי היא תחשוב שזו הפרעת אכילה, למרות שממש ברור לי שזה לא. כי אני פשוט לא עושה כלוםםם בשביל זה. זה קורה לבד. אין לי שליטה על זה.
    מה שמדאיג אותי זה אם זה אולי מחלה אחרת.
    אשמח לחוות דעתך.

שלום לך.

במידה ויש לך ספק לגבי מצב רפואי אשר משפיע על הירידה במשקל, אני מציעה לפנות לרופא המשפחה להתייעצות ראשונית, כדי לבדוק כראוי אפשרות זו. לצד זאת, מאחר ואת מתארת ירידה בתיאבון ובצריכת הקלוריות (גם אם לא עד כדי צום) נשמע שאכן כדאי להבין טוב האם מעורב גורם רגשי. נשמע לי שכדאי להתמקד כרגע לא בכותרת של הפרעת אכילה/היעדר הפרעת אכילה אלא בהתבוננות בנפשך ובמה שקורה לה ולכן אני מציעה לשתף את המטפלת במצב בכל זאת. במידה ואכן אין מדובר במצב רפואי, נפשך מנסה לומר דבר מה דרך הגוף וחבל שלא להקשיב.

ליטל

תוכלי למצוא כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בטיפול בהפרעות אכילה להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

אדם כהן עזר

אדם כהן עזר

רעננה
טובה בן צבי מרק

טובה בן צבי מרק

תל אביב - יפו
נעה פרץ זוהר

נעה פרץ זוהר

צופית
ענת דפנא

ענת דפנא