<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חיה ב - 20/10/2022 21:24:10

שלום
    אני נמצאת בטיפול קצת יותר משנה , מרגישה שיפור ושהטיפול מיטיב איתי.

במשך תקופה ארוכה היה לי טיפול כל שבוע בערב באותו יום ובאותה שעה כי זה הזמן שהסתדר לי
    לאחרונה( מאז החופש , אני לומדת כל בוקר) היה למטפלת נוח יותר שהפגישות יהיו בבוקר לי זה היה בסדר , רק שלא היה לה זמן ויום קבוע וכל שבוע היינו מתאמות ליום שמתאים לשתינו ,הדבר הקשה עלי כי רציתי שיהיה לי זמן ושעה מסודרת
    חשבתי כשאני יחזור ללימודים שוב נמצא יום קבוע ובינתיים זה לא קרה וכל פעם אנחנו מנסות לתאם

זה הרגשה קצת מעצבנת וגם מסורבלת ואני מרגישה לא נעים ממנה כאילו היא עושה לי טובה ומוצאת לי זמן .
    אני רוצה מאד להגיד לה את זה בלי שישמע שאני מאשימה אותה או משהו כזה
    איך אני יכולה לעשות זאת?
    תודה רבה

תשובה: שאלה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/10/2022 12:13:57

שלום חיה. 

חשיפת התחושות המתעוררות בקשר הטיפולי, מול המטפלת, חשובה הן מאחר והיא יכולה לסייע למטפלת להתכוונן טוב יותר לצרכייך והן, ובעיקר, מאחר והיא חושפת רבדים נפשיים לא מודעים. התחושות שמתעוררות בקשר חושפות פעמים רבות את התפיסות, ההנחות וה"התמקמות" מול אנשים באופן כללי, ואף את מקורן של תחושות אלו בחוויות העבר. במובן זה, שיח ועיבוד שלהן יכולים לקדם את הטיפול באופן משמעותי. למשל, דרך שיח על הנושא עם המטפלת שלך אפשר יהיה אולי לחשוב מה יחסך וחוויתך לנושא של כעס או חוסר שביעות רצון מול אנשים שחשובים לך.

לאור האמור, ממליצה לשתף את המטפלת בישירות ובכנות ולסמוך עליה שתדע להתבונן על הדברים לעומק וברגישות, ואף באופן מקדם.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

אורית בן הרוש

אורית בן הרוש

ירושלים
איריס לויט

איריס לויט

רעננה
דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
רוני סול