<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אחד ב - 05/06/2024 09:15:01

חלמתי שאני חושדת שביתי בת ה10 נכנסה להיריון
    ואני לוקחת אותה לבדיקה לבדוק אם האמת היא נכנסה להריון כדי באמת להוכיח שהיא נאנסה
    בחלום יש לי חשש מאוד גדול שהיא נאנסה והיא לא מספרת לאף אחד ויש לה חרדות ואני מחכה לתשובת הרופא וזהו החלום נקטע
    מה זה אומר ?

תשובה: חלום על אונס
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 05/06/2024 23:19:58

שלום לך.

החלום הקשה שתיארת עשוי לנבוע מגורמים שונים, וטוב שאת מנסה לברר ולהבין את משמעות החלום עבורך. בחלום, את מתארת פחד גדול שביתך נאנסה ומתארת, אולי, את הקושי להאמין שדבר כזה קרה לה, ואת התקווה לתשובה ברורה שתגיע "מבחוץ" (דרך ההיריון או הרופא). לכן, השאלה המתבקשת היא האם אכן יש לך חשש כלשהו שביתך חווה פגיעה מינית א אחרת. במידה וכן, צרי קשר מיידי עם מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בו אפשר להתייעץ באופן אנונימי (טל. 1202) או עם האגודה להגנת הילד. 

אפשרות נוספת היא שביתך מייצגת בחלום דווקא אותך או חלק ממך, נוגעת לחוויה כלשהי של פגיעה שעברת או שאת עוברת במערכת יחסים כלשהי. שימי לב שאונס בחלום יכול לבטא גם חוויה של פגיעה שאינה מינית. 

לבסוף, חשוב לזכור שאנו חיים כרגע בתקופה בה כולנו חשופים לעדויות קשות על אלימות ואלימות מינית, ונמצאים במצב של אי וודאות וחוסר ביטחון משמעותיים. אלו, עשויים להתגלגל בחלום לכדי תחושה של חוסר יכולת להגן על ילדינו ועל עצמנו. 

בהתאם לכיווני מחשבה אלו, אני מציעה שבמידה והם מתחברים וחוברים לתחושות נוספות של דאגה לביתך/לעצמך ומצוקה- תשקלי לפנות לעזרה מקצועית אשר תאפשר לך להבין טוב יותר מה קורה בנפשך, לעבד ולקבל תמיכה וסיוע בהתמודדות.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

גדעון לוין

גדעון לוין

קרית ביאליק
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
דפנה מור

דפנה מור

הוד השרון
עמירה איתיאל