<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שלומית ב - 29/06/2024 10:20:50

ביתי בת 29 בחורה מדהימה, חכמה, יש משהו שמציק לי ואני לא יודעת האם זה נכון לומר לה או פשוט לשתוק. (לא ממקום קטנוני ) מעולם לא הביא לי מתנה, רק כשהיא משתתפת עם האחרים שלה.
    בחגים כשהיא והארוס שלה מגיעים, אף פעם לא יביאו משהו, למרות שרואים את שני האחים שלה מגיעים לחגים עם מתנה.
    עושה המון חשבונות לכסף, גם עם האחים שלה
    מה שהכי מציק לי- אם היא מזמינה לי משהו דרך אתר או קונה לי משהו בקניון -שזה קורה אחת לשנה....(מעולם לא אבקש בסכומים שיעלו את ה150 ש"ח) היא תציין בפניי את המחיר גם אם הוא 30 ש"ח וכמובן תיקח את הכסף.
    זה מה שהיה לי איתה השבוע, קנתה לי משהו שעלה 28 ש"ח ודאגה לסמס לי את המחיר.
    מציינת כי
    היא עובדת, מקבלת משכורת יפה מאוד, זו לא הבעיה בכלל.

מאוד מציק לי הנושא ואני ממש לא יודעת מה לעשות

תשובה: לומר משהו לבת?
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/07/2024 10:03:15

שלום שלומית. 

השאלה הראשונה שאני מציעה לשאול ביחס לדברייך היא מדוע את רוצה להעלות את הנושא עם ביתך, ואיך את מבינה את התנהגותה. נשמע מדברייך שלב העניין אינו הכסף בפני עצמו אלא הכאב שלך על ההתחשבנות והיעדר הנתינה של ביתך, ואני חושבת שכדאי לברר מה את מספרת דרך ההיבט הכספי על החוויה ביחסים איתה, או בכלל: האם מרגישה שהיא לא מספיק אכפתית ונותנת לך? האם את מאוכזבת מאיכות הקשר או הקרבה ביניכן? האם אלו תחושות שרלוונטיות ליחסים נוספים בחייך? (למשל, תחושה שאינך מקבלת או מוערכת מספיק). במילים אחרות, סביר להניח שהכאב שלך סביב הנושא הכספי הוא ביטוי לדבר מה עמוק יותר שמפריע לך ביחסים עם ביתך ו/או ביחסים בכלל ולכן את הבירור הראשוני של הנושא כדאי לערוך בינך לבין עצמך. יתכן ואם תעירי לביתך היא תשנה את התנהלותה כך שתהיה "הוגנת" יותר, אך לא בטוח ששינוי זה ישנה את ההיבט הרגשי העמוק יותר שאולי מפריע לך. לכן, לאחר בירור בינך לבין עצמך אני מאמינה שתוכלי לקבל החלטה טובה יותר כיצד ועל מה בדיוק לשוחח עם ביתך.

בירור מסוג זה, אגב, לפעמים קל יותר לעשות עם אדם נוסף- איש מקצוע ואפילו בן זוג או חברה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

עדיאל איתן

עדיאל איתן

חולון
מירב בועז

מירב בועז

חיפה
אליה אביקסיס

אליה אביקסיס

ירושלים
טלי עינבר גרוסמן