<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י רון ב - 29/06/2024 19:12:18

אני שנתיים אחרי שיצאתי ממערכת יחסים מתעללת, גם פיזית וגם מנטלית -לאט לאט הפרידה אותי מהמשפחה והחברים שלי עד שלמעשה חיי סבבו סביבה והתקפי קנאה, אלימות ושליטה שלה בחיי..
    לקח לי הרבה זמן לקבל את זה שעברתי התעללות ,במיוחד שכל החברה לא מאמינה שגבר יכול לחוות התעללות מאישה...

לאחרונה התחלתי לפתח רתיעה ממש גדולה ממגע, גם מגע חברי תמים מרתיע אותי (חבר לעבודה אומר בוקר טוב ונותן צאפחה לכתף למשל), דיי התעלמתי מזה ורק נמנעתי ממגע אבל אני עובד הרבה עם לקוחות קורה שצריך ללחוץ יד למשל דבר שמרתיע אותי...
    השבוע קרה מקרה שלקוח מבוגר בצורה תמימה נגע לי בגב כדי שאשים לב אליו ופשוט צרחתי עליו שלא יגע בי... זה היה יום עמוס מאוד ופשוט התפוצצתי עליו ואני באמת מרגיש שהמצב מחמיר ומפחד שאם שוב יהיה יום קשה שאני על הקצה ושוב מישהו יגע בי קלות בצורה תמימה אגיב בצורה אלימה...

תשובה: פחד/ חרדה ממגע..
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/07/2024 10:06:07

שלום רון.

נשמע שחווית מערכת יחסים קשה ומטלטלת ושרשמיה, שיתכן וחוברים להתנסויות עבר נוספות, השאירו את רישומם ומקשים עליך. לאור זאת, ממליצה לפנות בהקדם לטיפול פסיכולוגי בו תוכל לעבד באופן מעמיק יותר את החוויה והשלכותיה. במקרים רבים, העיבוד מאפשר לנפש להשתחרר מהחוויה ולהפסיק לבטא אותה דרך "סימפטומים" כמו קושי במגע וביצירת קשר נוסף.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

לימור קופר

לימור קופר

פרדס חנה-כרכור
עדיאל איתן

עדיאל איתן

חולון
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
גדעון לוין