<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י קורי ב - 31/07/2024 08:30:57

שלום,
    בעקבות אירוע מסויים נכנסתי למצב של הסתגרות, תגובה לא טובה לאירוע (מעדיפה לא לפרט), חרדה ותחושת אימים מהסיטואציה.
    בכל פעם שאני נתקלת במשהו שמזכיר את האדם מהאירוע או את האירוע עצמו אני מנסה להימנע מכך ככל האפשר וכשלא ניתן להימנע אני מגיבה לזה לא טוב ונכנסת למצב דומה למצב שהייתי בו באירוע? אותה כוננות ותגובה של הגוף אפשר לומר.
    קרה שכשנתקלתי באדם דומה לאדם מהאירוע או במשפט שנהגה באותו טון כמו שנאמר באירוע ואוטומטית חזרתי לשם בראש- לאירוע עצמו. כאילו משכו אותי חזרה לאותה סיטואציה ואני נכנסת למגננה ולכוננות בהתאם.
    אני מנסה להימנע ככל האפשר מדברים שמזכירים את האירוע אבל בכל פעם שאני נתקלת במשהו שמזכיר או מחזיר אותי לסיטואציה זה משבית אותי לתקופה מסויימת.
    מה קורה? והאם יש איך לטפל בזה או שזה יעבור לבד?
    אני במצב הזה כבר כמה שנים וזה רק מחמיר..

תשובה: .....
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/08/2024 21:11:20

שלום קורי.

מאחר ואת מתארת תגובה חריפה שהולכת ומחמירה לאורך שנים, אין סיבה להניח שהדברים ישתפרו בזמן הקרוב ללא עזרה מקצועית. את מתארת מצוקה משמעותית ופגיעה בתפקוד ולכן ממליצה לפנות לאבחון ראשוני אצל פסיכיאטר או פסיכולוג קליני, ולקבל ממנו הכוונה לגבי סוג הטיפול שיכול לסייע לך. חבל על הזמן שעובר בסבל- טיפול יכול להביא לשיפור משמעותי באיכות החיים.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

חגית בר

חגית בר

ראשון לציון
ליאור קורן

ליאור קורן

בנימינה-גבעת עדה
נעה פרץ זוהר

נעה פרץ זוהר

צופית
זהר אוחנה