<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י קני ב - 10/09/2024 13:01:19

היי, אני נמצא בזוגיות עם בחורה מקסימה ונתקלתי בקושי שאני לא מצליח לפתור.
    אני בזוגיות נורא אוהב סוג של התנהלות מסוימת שאני פועל לפיה וגם יחסית הסביבה הקרובה שלי (הורים, אחים וכו'). אני בזוגיות נמנע מלרכוש ידידות חדשות ונמנע מקרבה פיזית מיותרת ומדברים שעלולים סתם לעורר איזו תחושה לא נעימה אצל הצד השני, וכך גם אני מצפה לקבל בחזרה. בזוגיות שלי המצב הוא לא בדיוק ככה, כן דיברנו על הדברים, ואמנם בת הזוג שלי די מסכימה איתי על הסוגיות האלה מבחינה תפישתית, אבל עדיין קורים מקרים שנוגדים את הדברים האלה. כשמדברים על המקרים האלה, היא מסכימה שבמצב הפוך הדבר היה מציק לה ומתנצלת על המקרה. לאחר כמה מקרים כאלה כבר ושיחות על הנושא, החלטתי שהפתרון האידיאלי בעיניי הוא לפתור את הקושי הזה עם עצמי ולגרום לסוגיות כאלה לא להפריע לי יותר. אני חושב שזה יפתור לי את הקושי ויאפשר לי להתנהל בצורה יותר נוחה ושקטה בזוגיות בלי ריבים על דברים כאלה. אני פשוט לא יודע איך עושים את זה וגם לא יודע אם זה הדבר הכי נכון לעשות.

אני אשמח לשמוע את דעת המנוסים\מלומדים בנושא.
    האם הפתרון שהבאתי הוא נכון וכדאי?
    האם זה משהו שאפשרי לעשות? לשנות רצון בסיס בזוגיות?
    זה יפתור את הקושי ויוביל לזוגיות בריאה או שסתם יפגע במערכת היחסים?

תודה רבה לעוזרים!

שלום קני.

כולנו מביאים למערכות היחסים שלנו צרכים ומשאלות, ואתה עשה בחוכמה ובאומץ בכך שאתה מנסה לבחון האם הצרכים שאתה מעלה מול בת הזוג גורמים ליותר נזק או תועלת. במקרה הספיציפי שאתה מתאר, נשמע שיש פער בצרכים ולכן הישארות בעמדתך הנוכחית מייצרת וכנאה תמשיך לייצר חיכוכים וקושי. לאור זאת, נשמע שכדאי להגמיש את עמדתך ובמקביל לנסות לברר בינך לבין עצמך, או באמצעות טיפול פסיכולוגי, את מקור הקושי שלך: מה אתה מרגיש כאשר יש קרבה עם ידיד חדש? האם הקרבה מעוררת פחדים? קנאה? האם יש לך ביטחון בעצמך ובקשר? האם יש דברים אחרים שמטרידים אותך בקשר, ואולי נמצאים מתחת לפני השטח? האם אתה יכול למצוא קש בין הקושי שלך לבין התנסויות שהיו לך בקשים קודמים? לא פעם, בירור מסוג זה יכול להרחיב את החופש האישי ולסייע להבחין והלחליט מתי נכון עבורך להתגמש ולהסתגל גם למה שגורם אי נוחות מסימת, ומתי חשוב להתעקש.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

איריס לויט

איריס לויט

רעננה
יערה גרוס

יערה גרוס

תל אביב - יפו
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה

קרית אונו
ד"ר איה גולן