<
תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י חסוי ב - 30/09/2024 12:38:37

אני מקנאה
    אני נפגעת טראומה מורכבת, פגיעה מינית ואלימות פיזית קשה מאוד (ברמות של חיים ומוות) כל שנות הילדות ממספר אנשים ביניהם קרובי משפחה ביניהם דמות הורית
    ואני מקנאה בהכרה שמקבלים החטופים והנפגעים מהעוטף
    כולם מכירים בכך שהם עברו זוועה
    כולם אומרים שזה איום ונורא
    רואים אותם. התמונות שלהם ברחובות.
    גם אני מכירה בכך. מאוד. זה מזעזע אותי ברמות בלתי נסבלות. בחודשים הראשונים הייתי חושבת עליהם ביום ובליל על כל הפרטים שאולי הם עוברים.
    אבל כל הזמן משהו צועק בתוכי
    גם אני עברתי זוועות!
    גם אני הייתי שבויה! שנים! רציתי לכתוב בבית שלי היו המחבלים אבל אני לא .יכולה כי הם דמויות חשובות ואהובות כמו אבא שלי. שהיה גם השובה שלי.
    ואף אחד לא ניסה להציל אותי באיזו עסקה
    אף אחד לא מכיר בכך שהייתי בשבי, שעברתי את זוועות העולם הזה בבית שלי. לא במנהרות.
    אני מקנאה!!

תשובה: מקנאה בחטופים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 09/10/2024 09:03:13

שלום לך.

קבלת הכרה בפגיעה, ובפרט כשהיא מתרחשת בתוך המשפחה, היא אחד מהיסודות המשמעותיים ביותר לתהליך הריפוי ולכן, הצורך שלך הוא לא רק טבעי ומובן, אלא גם חשוב ובריא.

לצד זאת, השאלה המשמעותית היא כיצד את יכולה להשיג את ההכרה לה את זקוקה, או כל תנאי אחר לריפוי. או במילים אחרות, האם תוכלי לתעל את תחושות הקנאה שאת חווה כעת לכדי פעולה שתסייע לך להחלים, לצמוח ולשקם. אם אינך נמצאת בטיפול פסיכולוגי, אני מציעה לפנות בהקדם האפשרי מאחר וטיפול מספק הן הכרה והן אפשרות לעבד את אירועי העבר ולאט לאט להשתחרר מהשפעותיהם המזיקות על ההווה. כך, הקנאה הופכת לכוח ומנוף לשינוי והקלה, ולא נשארת רק כרגש מכאיב ופוצע.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נעה פרץ זוהר

נעה פרץ זוהר

צופית
איריס לויט

איריס לויט

רעננה
מירי שטראוס טללים

מירי שטראוס טללים

תל אביב - יפו
אדוה קידר